budgy ایران مراغه قهرمان اهدا مدال

budgy: ایران مراغه قهرمان اهدا مدال بانوی قهرمان سیل زدگان ابراز همدردی مدال طلا

گت بلاگز اخبار اجتماعی آینده شهر پیش‌فروش شده است است

محمدباقر قالیباف شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران در حالی در مناظره ها و میتینگ های انتخاباتی عملکرد دولت روحانی را به باد تندترین انتقادات گرفته است که عملکرد

آینده شهر پیش‌فروش شده است است

آینده شهر پیش فروش شده است است

عبارات مهم : ایران

محمدباقر قالیباف شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران در حالی در مناظره ها و میتینگ های انتخاباتی عملکرد دولت روحانی را به باد تندترین انتقادات گرفته است که عملکرد ١٢ساله او و اصولگرایان در شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران از سوی فعالان سیاسی و متخصصان شهری با سؤالات و ابهامات زیادی روبه روست.

آینده شهر پیش‌فروش شده است است

با مرتضی الویری شهردار اسبق پایتخت کشور عزیزمان ایران راجع به عملکرد قالیباف و راستی آزمایی شعار ها و وعده هایی که مطرح کرده صحبت کردیم که ماحصل آن در پی می آید.

شما سابقه مدیریت شهری را در کارنامه خود دارید، با توجه به مطالبی که آقای قالیباف در مناظره ها مطرح می کند، آیا اساسا با این عملکرد در حوزه مدیریت شهری، توانایی مدیریت کشور را دارد؟

محمدباقر قالیباف شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران در حالی در مناظره ها و میتینگ های انتخاباتی عملکرد دولت روحانی را به باد تندترین انتقادات گرفته است که عملکرد

در یک کلام بگویم که مدیریت آقای قالیباف، کشور را به قبل از سال ٩٢ باز خواهد گرداند. اولا عملکرد ایشان در شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران نامطلوب و نامناسب است و با توسعه پایدار فاصله زیادی دارد. مطلب دوم هم خلاف گویی ایشان در ذکر اعداد و ارقام هست. راجع به قسمت اول باید بگویم که عملکرد ایشان در شهرداری موجب تعهد سنگینی جهت شهرداری شده است هست. یعنی آینده شهر را ایشان پیش فروش کرده هست. بر مبنای اطلاعات و آماری که وجود دارد، بدهی های شهرداری تا ٦٠ هزار میلیارد تومان گفته شده است هست. ولی بدهی های احصاشده به پیمانکاران، سیستم بانکی و سایرین، دست کم ٣٦ هزار میلیارد تومان هست. همچنین شهرداری در بسیاری از مواردی که در سند چشم انداز آینده نگری شده است بود و بايد براساس طرح جامع مصوب سال ٨٦ در آن مسیر حرکت می کرد که از این مسیر منحرف شده است هست. قالیباف در حوزه فضای سبز شهری، آلودگی هوا، حمل ونقل شهری، شهر سازی و نظایر آن عملکرد مناسبی نداشته هست.

مسئله بعدی، خلاف گویی های قالیباف هست. ایشان آمار و ارقام خلاف واقع را مطرح می کند که من تعجب می کنم چطور از زبان ایشان بیان می شود. یا ایشان از مجموعه ای که مدیریت می کند، اطلاعی ندارد یا آنکه خلاف می گوید. به عنوان مثال هنگامی که ایشان در مناظره می گوید زباله های پایتخت کشور عزیزمان ایران تبدیل به برق می شود، بعید می دانم از واقعیت مطلبی که می گوید خبر نداشته باشد. واقعیت این است که از هشت هزار تن زباله ای که در پایتخت کشور عزیزمان ایران تولید می شود، یک واحد ٢٠٠تنی در کهریزک موجود است که در حال تولید برق با کارکرد پایین است.

بنابراین اگر این واحد در عالی ترین حالت ممکن کار کند، فقط دو ونیم درصد زباله پایتخت کشور عزیزمان ایران را به برق تبدیل می کند و این میزان برق حداکثر می تواند برق کهریزک را تأمین کند. به آقای قالیباف پیشنهاد می کنم به مدت ٢٤ ساعت مجموعه جمع آوری زباله کهریزک را از برق سراسری قطع کنند، ببینیم این واحد تولید برق زباله می تواند برق واحد کهریزک را تأمین کند یا نه؟ در زمینه به کار گیری مذاهب دیگر در شهرداری، ایشان یک نمونه ارائه دهد که حتی در مدیریت میانی به کار گرفته شده است باشند. راجع به جوان گرايی، نه تنها انجام نشده بلکه بعضی از بازنشسته های ناجا و نیروی نظامی در پست های کلیدی شهرداری منصوب شده است اند که گزارش بازرسی کل کشور راجع به حدود صد نفر از آنان موجود است.

آینده شهر پیش‌فروش شده است است

من تصور می کنم اصولگراها همان طورکه از رأی دادن به احمدی نژاد پشیمان شدند، از رأی دادن به قالیباف هم پشیمان خواهند شد. به علت اینکه متأسفانه در این آمار و ارقام و مطالبی که از جانب ایشان طرح می شود، صداقت وجود ندارد. ایشان کپی برداری های ناشیانه ای از دو واقعه تاریخی دارند؛ یکی بگم بگم های احمدی نژاد در سال ٨٨ هست. تصور ایشان این است که جامعه هنوز به صورت سال ٨٨ است که تحت تأثیر بگم بگم ها قرار بگیرد. توصیه دیگر کپی برداری از نسخه وارداتی آمریکایی است که در جریان وال استریت و بحث یک درصد و ٩٩ درصد رخ داده هست. حالا ایشان یک درصد را به چهار درصد تبدیل کرده هست.

می خواهم بگویم دوران هر دو این موارد سپری شده است هست. در همین چند روز می توان موارد متعددی از خلاف گویی های ایشان را فهرست کرد. ایشان از تلویزیون بیان می کند که در شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران از اقوام و مذاهب متفاوت یا جوانان در پست های مدیریتی استفاده کرده هست. کسانی که داخل شهرداری هستند، گواهی می دهند که حتی یک مدیر از اقلیت های مذهبی یا اهل تسنن در شهرداری وجود ندارد. یا در زمینه به کار گیری جوانان می بینید که نه تنها این کار انجام نشده، بلکه به جای آن از بازنشستگان نیروهای مسلح استفاده شده است است و به موجب گزارش شرکت بازرسی کل کشور، حدود صد بازنشسته نیروهای مسلح را به صورت غیرقانونی در رده های بالای مدیریتی شهرداری استخدام کرده هست. این در حالی است که بسیاری از نیروهای کارآمد شهرداری که هم تخصص و هم تجربه داشتند کنار زده شده است اند.

محمدباقر قالیباف شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران در حالی در مناظره ها و میتینگ های انتخاباتی عملکرد دولت روحانی را به باد تندترین انتقادات گرفته است که عملکرد

فکر می کنید آقای قالیباف با این رویکرد، به دنبال جذب رأی چه لایه ای از جامعه است؟

من تصور می کنم آقای قالیباف تنها شانس احتمالی خود را می آزماید. چون می داند که راه شهرداری از این بعد بر او بسته هست. حتی اگر تمام ٢١ عضو شورای تازه هم اصولگرا باشند، قالیباف به لحاظ قانونی امکان استمرار کار در شهرداری را ندارد. توصیه دوم این است که اگر نتواند شانس خود را در ریاست جمهوری امتحان کند، به واسطه عملکردی که از خود در شهرداری به جا گذاشته، بايد منتظر محاکمه در محاکم قوه قضائیه باشد. بنابراین قالیباف با تمام توان به دنبال یک شانس ضعیف است که در حوزه ریاست جمهوری جهت خود قائل هست.

بعضی معتقدند حملات تند و تیز آقای قالیباف علیه دولت به خاطر فضاسازی جهت گریز از نقد عملکرد ایشان در شهرداری انجام می شود.

آینده شهر پیش‌فروش شده است است

من هم همین اعتقاد را دارم. راجع به آقای احمدی نژاد اگر یادتان باشد، زمانی که در شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران بود، ٣٤٠ میلیارد تومان هزینه فاقد سند و غیرقانونی داشت و قرار بود مورد بررسی قرار گیرد. ولی به محض اینکه او به عنوان مدیر جمهور گزینش شد، عملا آن پرونده به محاق رفت و نادیده گرفته شد. آقای قالیباف هم فکر می کند اگر در ریاست جمهوری جای بگیرد، پرونده تخلفات شهرداری به کنار خواهد رفت.

اصولگرایان هم گویا اقبالی به قالیباف ندارند و بین دو گزینه رئیسی و قالیباف، رئیسی را ترجیح می دهند.

من نمی توانم از ناحیه اصولگراها حرف بزنم، چون اطلاع دقیقی ندارم. ولی به نظر من یک اصولگرای واقعی طبیعتا بايد در قبال صداقت و راستگویی یک نامزد حساسیت داشته باشد. نامزدی که دراین باره صداقت نداشته باشد، نمی تواند اصولگرای خوبی باشد. بنابراین کافی است که یک اصولگرا به پرسشها خلاف واقع که قالیباف می گوید، توجه کند. اگر اصولگرایان به این مهم راجع به احمدی نژاد توجه می کردند، وضع به گونه ای دیگر بود.

فکر می کنید شورای شهر آینده می تواند به بررسی دقیق عملکرد ١٥ساله اصولگرایان، از جمله ١٢ سال شهرداری آقای قالیباف ورود کند؟

این یک قصه پرغصه است که قلب من را می آزارد. اینکه آیا با افرادی که تخلفات قانونی آنها اظهر من الشمس است – مثل آقای احمدی نژاد- برخورد نمی شود. همین فرمول و نگرانی را هم راجع به آقای قالیباف دارم.

اخبار اجتماعی – شرق

واژه های کلیدی: ایران | زباله | مدیریت | مدیریت | قالیباف | شهرداری | احمدی نژاد | احمدی نژاد | محمدباقر قالیباف

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs