budgy ایران مراغه قهرمان اهدا مدال

budgy: ایران مراغه قهرمان اهدا مدال بانوی قهرمان سیل زدگان ابراز همدردی مدال طلا

گت بلاگز اخبار اجتماعی 35 درصد آب استان پایتخت کشور عزیزمان ایران در بخش شرب مصرف می‌شود

35 درصد آب استان پایتخت کشور عزیزمان ایران در بخش شرب مصرف می‌شودمدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: در استان پایتخت کشور عزیزمان ا

35 درصد آب استان پایتخت کشور عزیزمان ایران در بخش شرب مصرف می‌شود

35 درصد آب استان پایتخت کشور عزیزمان ایران در بخش شرب مصرف می شود

عبارات مهم : ایران

35 درصد آب استان پایتخت کشور عزیزمان ایران در بخش شرب مصرف می شودمدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: در استان پایتخت کشور عزیزمان ایران حدود ۳۵ درصد مصرف کل آب استان به شرب تخصیص داده شده است می یابد.

به گزارش عصرایران به نقل از آب و فاضلاب استان تهران، محمدرضا بختیاری با بیان این مطلب ادامه داد: بعضی از شهروندان می گویند سهم آب شرب از کل مصارف آبی کشور فقط دو درصد است و کشاورزی بیش ترین سهم را دارد، آیا به مقوله صرفه جویی آب کشاورزی بیش تر پرداخته نمی شود. در این مورد مردم باید بدانند که پایتخت کشور عزیزمان ایران ۰,۹ درصد مساحت کشور را تشکیل می دهد درحالی که حدود ۱۷ درصد جمعیت کشور را در خود اسکان داده است.

35 درصد آب استان پایتخت کشور عزیزمان ایران در بخش شرب مصرف می‌شود

او اضافه کرد: حتی در کل کشور هم اگر بررسی کنیم، باید در نظر داشته باشیم که آب شرب، آب بسیار پرزحمت و گرانی است و هر آبی را نمی توانیم وارد تناوب شرب کنیم؛ درست است که درصدش کم هست، ولی هزینه و زحمت بسیار فراوانی به کشور تحمیل می کند.

بختیاری خاطرنشان کرد: امسال در پایتخت کشور عزیزمان ایران تا امروز ۲۵۰ میلی متر بارندگی داشته ایم، در حالی که سال گذشته این مقدار ۳۴۰ میلی متر بوده است.

35 درصد آب استان پایتخت کشور عزیزمان ایران در بخش شرب مصرف می‌شودمدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: در استان پایتخت کشور عزیزمان ا

مدیرعامل آبفای استان پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: حجم مخازن سدهای پایتخت کشور عزیزمان ایران در حال حاضر ۸۱۰ میلیون مترمکعب است در حالی که سال گذشته در این تاریخ یک میلیارد متر مکعب بوده است و در حال حاضر حدود ۳۰۰ میلیون مترمکعب کسری آب در مخازن سدهای تامین کننده آب شرب پایتخت کشور عزیزمان ایران داریم و کمبود میزان بارندگی در پاییز و زمستان سال گذشته در ۴۰ سال اخیر بی سابقه بود، به گونه ای که ما فقط ۱۰ درصد ذخیره برفِ سال آبی گذشته را داشتیم و ۹۰ درصد ذخیره برف کم کردن پیدا کرد.

او در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به این که «با سیری در میزان مصرف و مطالعه نوع برخورد مردم در جامعه شاهد هستیم که نگاه جامعه به مقوله آب بسیار عوض کردن کرده و بخش زیادی از جامعه این مقوله را به خوبی حس کرده اند»، گفت: حدود ۶۵تا۷۰ درصد شهروندان تهرانی این مسئله را رعایت و زیر ۲۰ مترمکعب در ماه آب استفاده می کنند، ولی بخش کمی از جامعه یعنی حدود ۲۰ درصد مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران هم چنان به همان واکنش‌ها قبلی خود ادامه می دهند.

بختیاری با بیان این که «جامعه ای که بداند اوضاع منابع آب کشورش به چه گونه است و با چه فرایندی آب شرب آماده می شود، واکنش‌ها و شیوه مصرفش به نسبت جامعه ای که در قبال این مسئله آگاهی نداشته باشد قطعا بهینه تر است» اظهار داشت: دولت یارانه بالایی جهت آب می پردازد، چون آن را کالای حیاتی می داند و به علت نگاه و سیاست حمایتی، قیمت آب را پایین نگه داشته هست، ولی مردم ما باید بدانند که در همین پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت هر مترمکعب آب بیش از ۲۰۰۰ تومان هزینه می شود و این در حالی است که ما از مردم بابت یک مترمکعب آب ۶۰۰ تومان می گیریم.

35 درصد آب استان پایتخت کشور عزیزمان ایران در بخش شرب مصرف می‌شود

واژه های کلیدی: ایران | بختیاری | استان تهران | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs